Pegasus Veri Sızıntısı 2022

Pegasus Veri Sızıntısı bir çok kişinin kişisel bilgilerinin dark web üzerinde satışa sunulmasıyla gündeme geldi. Peki ya tam olarak hangi veriler sızdırıldı. Pegasus veri sızıntısı ile alakalı tüm detaylar yazının devamında.

Pegasus Veri Sızıntısında Hangi Veriler Sızdırıldı❓

Pegasus Hava Yolları Veri Sızıntısı yüzünden Pegasus çalışanlarının verileri sızdırıldı. Sızdırılan yani İhlal edilen verilerin türleri ve diğer detayları aşağıdaki listededir.

  • Kimlik
  • İletişim Bilgileri
  • Lokasyon Bilgileri

Kategorilerine dahil olarak; pilot ve kabin yetkililerinin adı, soyadı, telefon numarası, e-posta adresi, ünvanı, geçmiş seferler, sefer lokasyonları, fotoğrafları ve imzaları veri ihlali sebebiyle dark web’e sızdırılmıştır.

Kaç Kişinin Verileri Sızdırıldı ⚠️

KVKK Verilerine göre bilgileri sızdırılan kişilerin ve veri türlerine ilişkin sayımın devam edildiği ve henüz tam bir sayının tespit edilemediği bilgisine sahibiz.

Pegasus Veri SızıntısıPin

Pegasus Verileri Ne Zaman Sızdırdı ⏳

Pegasus verileri 31.05.2022 tarihinde sızdırıldı. Ancak veri sızıntısına yani veri ihlaline sebep olan siber güvenlik açığı 21.03.2022 tarihinde tespit edildi. Fakat bu siber güvenlik açığı 24.03.2022 tarihinde giderildi.

DSL Işığın Sabitlenmiyor Mu? 🔗

DSL Bağlantısı Yok hatasından dolayı DSL Işığın sabitlenmez bunun çözümü ise DSL Bağlantısı Yok Çözüm adlı makalemizde.
5/5 - (4 votes)
Photo of author

Meta Dijital

Meta Dijital, uzun yıllardır Dijital Pazarlama sektöründe araştırma yapan sitedir. Yaptığı araştırmalar sonucu edindiği bilgiyi ve deneyimi metadijital.org da ücretsiz olarak okurlarına sunuyor.
Yorum yapın